Galeria Artystycznego Rękodzieła Twórczego

21 lutego 2014

Koralikowe kolczykowanie
Od szydełkowania odciągnęły mnie koraliki, szklane, plastikowe, kolorowe, mniejsze i większe, kamienie naturalne, po porostu  koralikowy szał ;)
Powiedzenie "w życiu trzeba spróbować wszystkiego" nie jest wcale głupie, więc od wstążeczek i szydełka zabrałam się za kolczyki.
Przesyłka z zamówionymi pierdółkami robi wrażenie - kolorowe cuda na kiju.
Jeśli ktoś dopiero zaczyna, to na początek trzeba trochę większe zakupy wykonać (chyba, że zamówienie w kilka osób - to koszt przesyłki się zwraca), ja zrobiłam zakup na kwotę taką, że przesyłka była gratis i dorzucili mi gratisową niespodziankę ;)
A więc tak, do wyrobu kolczyków najpierw potrzebne będą narzędzia - szczypce (do zaginania oczek itp) - bez tego ani rusz.
Potem wybieramy bigle - dostępne są różne, mniejsze i większe,  zapięcie angielskie, wkręty itp.
Potem wybieramy szpilki - na to będziemy nawlekać koraliki, przekładki i inne ozdóbki. Szpilki/gwoździe również są różnej długości, z innymi zakończeniami. 
No i czas na koraliki; potrzebne będą w różnych kolorach i rozmiarach, do każdego rozmiaru koralika należy dobrać odpowiednią podkładkę - najładniejsze są ażurowe. Jeśli ktoś nie chce, to mogą być bez podkładek, ale kolczyk lepiej się prezentuje z podkładką.

Jest wiele możliwości, materiałów i sposobów tworzenia biżuterii, można się bawić w projektowanie z nieograniczonymi sposobami, jest to praca przyjemna z pożytecznym, świetna zabawia i idealny sposób na nudę ;) i możemy stworzyć sobie coś, co żadna inna tego nie będzie miała :))))

Ja dopiero zaczynam, to są moje pierwsze wyroby, ale zobaczymy jak ta moja twórczość się rozwinie ;) czy w ogóle się rozwinie...   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających!Bigle

Podkładki ażurowe do koralików

szpilki/haczyki

sztuczne perełki

koraliki szklane 6mm do wyrobu biżuterii
koraliki szklane 6mm

  


koraliki szklane  6mm i 8mm do wyrobu biżuterii

koraliki 4mm do wyrobu biżuterii

przekładka, kabaszony do sutasz
to są moje pierwsze kolczyki ręcznie wykonane :)